V ponedeljek, zadnji teden pouka, smo se zbrali na Glavnem trgu Novega mesta. Nadarjeni dijaki so se kljub prostemu dnevu in zelo vročemu dnevu odločili sodelovati na 3. šolskem likovnem extemporu. Sodelovali so: Aneja Gorše, 1. a, Viktorija Avsec in Saša Radovanović iz 1. b, Ella Tomšič, 1. c, Vasilij Zajc 1. d ter Laura Žbogar in Pia Resnik, 3. b. Likovno nadarjeni dijaki so si izbrali urbane motive Glavnega trga in ustvarjali v različnih tehnikah.
Za dobro malico pa so poskrbeli na Gostišču na trgu.
Zapisala: Maja Mlakar



