Strokovna ekskurzija slaščičarjev: OBISK MUZEJA ČOKOLADE V LJUBLJANI – CHOCOLARIUM
V petek, 13. marca 2026, smo se dijaki programa slaščičar - 1. i, 2. i in 3. g, odpravili na strokovno ekskurzijo, v čokoladni muzej Chocolarium v Ljubljano. Imeli smo priložnost, da se spustimo po toboganu, ki je vodil do muzeja. Tam smo spoznali zanimivo zgodovino nastanka čokolade in izvedeli, od kod prihaja kakav. Degustirali smo veliko vrst različnih čokolad. Poskusili smo tudi čokolado z različnim odstotkom kakava in ugotovili, kako se razlikujeta okus in sladkost. Poleg navadne čokolade smo lahko tudi degustirali čokolade z zelo zanimivimi posipi, kot so, npr.























































