GRMSKI NARAVOVARSTVENIKI NA GORJANCIH
Gorjanci, 8. 9. 2020 – Dijaki 2. D smo včeraj na Gorjancih spoznavali okolje in pridobivali znanje o oglju.
V torek, 8. 9. 2020, smo se dijaki 2. c in 2. d zbrali pred šolo in se ob 7:30 odpeljali proti Gorjancem.
Najprej smo se ustavili ob izviru Gospodična, kjer smo odvzeli vzorce vode, katere smo označili z etiketami. Legenda o Gospodični govori o postarani in hudo bolni grajski gospe, ki se je napila zdravilne studenčnice in se čudežno pomladila in ozdravela. Zatem je sledil ogled gozda in iskanje lišajev, da bi ugotovili stanje čistosti zraka. Nato smo imeli odmor.









